כניסה / הרשמה

האם אתה משתמש רשום

הזכרת סיסמה

לאחר הקשת כתובת הדואר האלקטרוני ולחיצה על "שלח" תישלח סיסמה חדשה לתיבת הדוא"ל שלך
חזרה לכניסה והרשמה
x סגור

תזונה

תזונה

תמונה מאת אתר  shutterstock

היפוקרטס שנחשב לאבי הרפואה המודרנית הטביע את המונח "יהיו מזונותיך לתרופותיך ותרופותיך מזונותיך". זה כשלעצמו מעיד באופן חד משמעי על חשיבות המזון לגופנו. ועוד יותר על חשיבותה של אכילה נכונה לבריאותו של גופנו. גופנו לוקח את כל הויטמינים, המינראלים, החלבונים, שומנים, פחמימות מהמזון אותו אנחנו מכניסים לגופנו. משמע אומר שאם אנחנו אוכלים לדוגמא ג'אנק פוד (מזון מהיר) המסוגלות של הגוף לפרק אותו למרכיבים התזונתיים שהוא זקוק להם כדי לבנות ולתקן, יורדת בגין איכות המזון. בדרך זו כמובן מתחילים להיווצר חוסרים. אם נוסיף על כך את אורח החיים המהיר והלחוץ שאנחנו מנהלים, שעל מנת שנוכל לעמוד בקצב משתמש הגוף במאגרים הטבעיים שלו, והחוסרים התזונתיים הולכים וגדלים עד שלבסוף עשויה להיווצר מחלה.
אפשר לקחת לדוגמא צמחוניים, מאחר ואינם אוכלים מזון מן החי עשוי להיווצר   חסר בויטמין 12 B או ברזל, לכן תזונתם צריכה להיות מובנית כך שתיתן מקבילים מן הצומח שיכולים להוות חלופה או מאידך לתת תוסף תזונה של הויטמין או המינרל החסר.


אנשים שלקו במחלות שונות לעיתים צריכים תזונה ספציפית על מנת להחלים או לשפר איכות חיים...אפשר לבנות תפריט נוזלי מגוון מאוד של פירות, ירקות כל אחד לחוד או שילוב בין שניהם, על מנת שהמינרלים והוויטמינים יספגו טוב יותר וללא צורך בפעולת עיכול מורכבת...מה שחוסך לגוף אנרגיה ועוזר במצבים מאוד ירודים אחרי מחלה קשה או במצבי זיקנה...במחלות כמו: קוליטיס ודיברטיקוליטיס לדוגמא, בזמן ההתקף האקוטי ( חריף) יש להימנע  מאכילת סלטים, חלבונים קשים לעיכול  וכו' (כמו בשר אדום) ולאכול דברי מזון מאודים וקלים יותר לעיכול על מנת לעזור לגוף להחלים מההתקף ולאחר מכן חייבים לחזור לאכילת דברי המזון האלה  (אלה שהוצאו מהתפריט עם ההתקף) על מנת למנוע את ההתקף הנוסף.


הגוף משקיע הרבה מאוד אנרגיה בתהליכי העיכול לכן במצבי מחלה בהם הוא צריך להתמודד עם חיידקים ווירוסים שונים ולהקצות אנרגיה לצורך החלמה, אחת התופעות הנפוצות ביותר היא העדר תיאבון...כשהגוף עסוק בריפוי מחלה אקוטית יש לו פחות זמן ואמצעים כדי להקצות לעיכול.


תפקדנו כתזונאים טבעיים הוא ליצור תפריטים שישמשו בסופו של דבר לשינוי אורחות חיים ולהתנהלות בריאה ומאוזנת יותר...


עם השנים איכות המזון שאנחנו צורכים הולכת ויורדת אם בגלל זירוז תהליך צמיחה או הבשלה בשל הצורך לספק את המוצר לשוק הצרכנים שהולך וגדל...גידול הפירות או הירקות שלא בעונתם...קטיפתם לפני הבשלתם ומתן זמן הבשלה במקררים...ירידה באיכות ובמרכיבי האדמה בתוכה הם גדלים....ריסוסים...מתן תרופות לבעלי החיים שאנחנו אוכלים...זיהום מי התהום, האוויר....וכו' ותוסיפו לכל זה את קצב החיים שלנו ואת רמת המתח והדאגה הקבועים וקיבלתם מצב שעם השנים נוצרים בגופנו חוסרים גם אם אנחנו אוכלים טוב לטעמנו...

לכן עלינו להיות מודעים לעובדות אלו ולתת לגוף תזונה בריאה ונכונה ולהשלים את החוסרים ,אם ישנם, בתוספים תזונתיים ממגוון החברות הקיימות היום בשוק.
אין לצרוך תוספים תזונתיים מבלי להתייעץ עם מי שמבין בכך כי לעיתים עודפים עשויים ליצור בעיות שהן לא פחותות ואולי אפילו עולות על חוסרים.