כניסה / הרשמה

האם אתה משתמש רשום

הזכרת סיסמה

לאחר הקשת כתובת הדואר האלקטרוני ולחיצה על "שלח" תישלח סיסמה חדשה לתיבת הדוא"ל שלך
חזרה לכניסה והרשמה
x סגור

פרחי באך

מרכז פרחי באך באנגליה

שמי דלית וולאך ואני מטפלת בפרחי באך (BFRP) – פרקטישיונר מטעם מרכז באך אנגליה מזה 13 שנה.
במרכז באך ישנן 3 דרגות – שלב 1 , שלב 2 והשלב ה – 3 הוא הפרקטישיונר...כל שלב מצריך לימוד מקיף, התנסות מעשית ועבודה עם מטופלים לאורך זמן, הגשת עבודות, מבחנים ומבלי שעמדת בכל המטלות בכל שלב אינך רשאי/ת להמשיך לשלב הבא...כך שלוקח בערך  כ-3 שנים להשלמת התואר.
פרחי באך הינן תמציות של 38 סוגי פרחים שאינם רעילים ואינם מזון. התמצית ה 39 הינה הרסקיו רמדי שכולם מכירים מזה הרבה שנים.
תמציות אלה הינן פרי עבודתו ומחקרו של ד"ר אדוארד באך במשך 7 שנים... בין השנים 1928 ושנת 1934 הוא השלים את כל 38 התמציות במלואן.
ד"ר באך עצמו היה רופא פתולוג ובקטריולוג מן המניין אשר חלק על דעתם של עמיתיו שסברו שצריך להתמקד ולהתייחס לסימפטומים ולתת להם את התרופות הרלוונטיות כדי ל"החלים".
הוא האמין כי ההתנהלות הרגשית של האדם לפני פרוץ המחלה הינה המפתח לריפויה וכי אם אפשר יהיה לטפל בהתנהלות רגשית זאת בעודה בעיצומה ניתן יהיה למנוע את התפרצות המחלה בגוף....שהרי הגוף מבטא את שהנפש חווה.
מרכז באך נמצא קרוב לווילנגפורד – אוקספורדשייר באנגליה במקום שבו ד"ר באך חי, חקר וגילה את התמציות. הגן המקסים בביתו הוא חוויה מרנינה בתקופת האביב כשכל הפרחים פורחים והוא מקום עליה לרגל לכל המטפלים בפרחי באך באשר הם.
טיפול בפרחי באך נפוץ בכל רחבי העולם...אירופה, אסיה, המזרח הרחוק ומיליוני אנשים מטופלים ומשתמשים בפרחי באך. החלום של ד"ר באך שכל אדם באשר הוא, יוכל להשתמש בתמציות כדי למנוע או לשפר תהליך של מחלה, הולך ומתרחב הרבה מעבר לגבולות אנגליה והמקום שבו הוא חלם, טיפל והגה.
פרחי באך מטפלים בהיבטים הרגשיים של כל מחלה או הפרעה נפשית ונוגעים בסיבה האמתית שגרמה למחלה.
בשל כך יש המחלקים וביניהם ד"ר באך עצמו, את פרחי באך לקבוצות, מאחר וישנן יותר מתמצית אחת המטפלת באותה בעיה וההבדל ביניהן הוא האופן שבו האדם עצמו מגדיר את התחושות שלו, משמע החוויה הרגשית שלו, כגון: תמציות שמיועדות לפחד – ישנן 5, כאלה שמיועדות לחוסר ביטחון – ישנן 6 וכו'. על פי ד"ר אדוארד באך ישנן 7 קבוצות קטגוריה שונות,
הן יכולות לטפל בבעיות טריוויאליות כמו כאב ראש, הצטננות או ג'ט לג ...וכן גם במצבי מתח, חרדה, פחדים, הפרעות שינה, נטייה להתלבטויות, דיכאון, קושי להיכנס להריון, טראומות ומחלות שונות (כמו סרטן,  קוליטיס) ועוד.
הן עוזרות בתקופות של שינוי כמו שינוי עבודה, מקום מגורים, מצב כלכלי, מצב אישי (רווקות-נישואין), דרך התנהלות ודרך חיים.
ניתן לקחת את פרחי הבאך ביחד עם תרופות קונבנציונאליות מאחר ואינן מפריעות האחת לשנייה.
ישנם שני אופנים שונים של שימוש בפרחי באך.. האחד כתמצית מצב, משמע אומר ,אם נניח משהו עיצבן אתכם בעבודה ניתן לקחת תמצית ספציפית שעוזרת להתמודד טוב יותר עם הכעס מבלי לגרום לו לשקוע פנימה ולחבל לנו בזמן האיכות שלנו או בתפקוד שלנו במקום העבודה....או אם פתאום מסיבה לא מוסברת נחת עלינו מצב רוח רע ואנחנו אמורים ללכת למסיבה של החבר/ה הכי טוב/ה שלנו, אפשר לקחת משהו שישפר את התחושה ויאפשר לנו ליהנות ולהיות שותפים להנאה של החבר/ה....ועוד
אפשר להשתמש בפרחי באך כתמצית טיפול אותה מרכיב/ה המטפל/ת במיוחד עבורכם לאחר ראיון ותשאול. כאן כבר מדובר בתהליך של טיפול בבעיה או בעיות ספציפיות שבשלן הגעתם. הבקבוקון יהיה מורכב ממספר תמציות אליהן הגיע/ה המטפל/ת בעקבות התשאול. התהליך יכול לקחת זמן שיקבע בהתאם לסוג הבעיה, לאדם ולמסוגלות שלו לשינוי. כאן יכנסו פרחי הבאך לעובי הקורה ולסיבה האמתית בשלה הגעתם למחלה או לביטוי הנפשי. פרחי באך יפעלו כאן כמו שמקלפים בצל, קליפה אחר קליפה עד שמגיעים אל הליבה, אל הסיבה.
הרכב התמציות בבקבוקון משתנה בהתאם לשינוי שאתם עוברים ולאופן שבו אתם מגיבים אל השינוי, והדברים שיעלו על פני השטח בעקבות הטיפול.
מניסיוני כמטפלת יש לשלב את הטיפול בפרחי באך ביחד עם שיחות הבהרה והתייחסות לנושאים שצפים ועולים תוך כדי הטיפול, על מנת לשחרר את הסיבה בשלה נוצר חוסר האיזון וכדי למנוע הישנות של הבעיה בעתיד.
למידע מפורט יותר על כל תמצית ותמצית ניתן להיכנס לאתר של מרכז באך: http://bachcenter.com