כניסה / הרשמה

האם אתה משתמש רשום

הזכרת סיסמה

לאחר הקשת כתובת הדואר האלקטרוני ולחיצה על "שלח" תישלח סיסמה חדשה לתיבת הדוא"ל שלך
חזרה לכניסה והרשמה
x סגור

נטורופתיה

נטורופתיה

 תמונה מאת אתר  shutterstock

אני נטורופתית מזה כ-6 שנים, בוגרת של ביה"ס לרפואה משלימה רידמן במגמת נטורופתיה.. לימודים שארכו 4 שנים.
תמיד כשאני מציינת שאני נטורופתית האמירה הבאה מופיעה..אה...דיאטות ותזונה נכון?!


ותמיד התשובה שלי: כן, גם אבל לא רק...כי אחרת הייתי רק תזונאית טבעית לא...


בתפיסה שלי נטורופת הוא מטפל אשר לוקח את האדם השלם, שמצוי כרגע בחוסר איזון שיוצר מחלה או הפרעה רגשית, ועוזר לו להחזיר את האיזון וההחלמה אל הגוף הנפש והרוח באמצעים שונים...אחד האמצעים הוא בהחלט תזונה נכונה, אבל לא רק...במסגרת לימודי הנטורופתיה מעבר לתזונה למדנו צמחי מרפא מערביים, תרפיית מגע, עזרה ראשונה בהומאופתיה, ארומתרפיה, ויטמינים ומינראלים, פסיכותרפיה, כימיה, ביוכימיה, פרמקולוגיה, אנטומיה ופיזיולוגיה ועוד...כל מידע שיאפשר לנו להתייחס לאדם ולתסמינים או המחלות איתן הוא מגיע אלינו ולתת את הטיפול הנכון. כמו גם לדעת לקרוא תוצאות של בדיקות מעבדה...לשלוח לבדיקות שנראות לנו נחוצות...להבין ולדעת להתייחס לתרופות הקונבנציונאליות שהמטופל/ת מגיע/ה איתן ומה אסור או מותר לעשות ומה תופעות הלוואי שלהן.


כנטורופתית אני מתשאלת את המטופל לגבי הסיבה שבשלה הגיע אלי לטיפול והמצב הרגשי שהוא מצוי בו בזמן  האחרון, כמו גם אם יש מחלות אחרות או כאלה הקיימות במסגרת המשפחה. כשאני מתייחסת אל כל אדם כ"שלם" הווה אומר, גוף נפש רוח...ולכן מתייחסת לכל מה שבתוכו או מה שסובב אותו...כל דבר שיש לו נגיעה ישירה ואימפקט על חייו, חשוב!


אני מאמינה שגוף האדם מסוגל לרפא את עצמו אם רק יתנו לו את הכלים הנאותים...ולדעתי תפקידי כנטורופתית לסייע לגוף לרפא את עצמו...לא לדכא תסמינים...לעזור בעיצוב דרך חיים בריאה ותומכת יותר ולטפל בכלים המצויים ברשותי במצב הבריאותי הפיזי והנפשי שלו, כדי להוריד את רמת הסבל ולהחזיר איכות חיים.
נכון הדבר, כי עדיין יהיו מצבים ואנשים בהם לא אוכל להוביל להחלמה מלאה, גם אם אעשה את המרב והמיטב  וכל שאוכל לעשות הוא לשפר או להקל ולעזור ליצור איכות חיים טובה יותר...נכון, לא תמיד ניתן לרפא, אבל תמיד אפשר להקל ולשפר!

בישראל כמו ברוב העולם המערבי לימודי נטורופתיה נמשכים כ- 4 שנים ובארה"ב לעיתים 5 שנים...לימודים אלה כוללים הרבה מקצועות מן הרפואה המערבית כמו גם הרבה מקצועות מהרפואה המשלימה או האלטרנטיבית.
בתי הספר ברחבי העולם משתדלים לשלב בין הידע מן הרפואה הקונבנציונאלית לבין הידע מן הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית.
המטרה העומדת מאחורי שילוב זה היא לאפשר לנטורופת מספיק ידע על מנת לטפל באנשים שמגיעים עם אבחנות רפואיות מהמוסדות הקונבנציונאליים (בתי חולים, מרפאות, קופות חולים וכו') כמו גם מספיק כלים ואופציות טיפוליות כדי לתמוך לסייע או לרפא.

את המונח נטורופתיה טבע בשנת 1895 ד"ר ג'ין שיל מניו יורק כנגזרת של המילה NATURE – טבע. הנטורופתיה גדלה מתוך זרמי הרפואה המשלימה במאה ה- 18, 19 אבל הפילוסופיה שלה נעוצה עוד בביה"ס לרפואה של היפוקרטס שנחשב לאבי הרפואה המודרנית (עד היום רופאים ואחיות נשבעים את שבועת היפוקרטס עם תום לימודיהם), שהאמין כי בטבע עצמו קיים הריפוי וכי שם יש לחפש את המזור. הוא השתמש במונח "הכוח המרפא של הטבע" שהורה על יכולתו של הגוף לרפא את עצמו ובאה לידי ביטוי באמרתו: "יהיו מזונותיך תרופותיך ותרופותיך מזונותיך".